Znajdziecie tu Państwo szereg informacji dotyczących naszej placówki. Życzymy miłego zwiedzania. :)

  Wstecz
 
Menu

 

TO MY - KLASA I B

NASZA SZKOLNA GROMADKA

WYCHOWAWCZYNI: BEATA KRZYWNIAK

ROK SZKOLNY 2016/2017

Do widzenia mamo
i piesku wesoły.
Do widzenia tato
już idę do szkoły.

Pomoc dla Kubusia

I my - klasa Ib chętnie włączyliśmy się w akcję charytatywną, aby pomóc Kubusiowi z naszej szkoły. Rodzice naszej klasy upiekli pyszne ciasta i ciasteczka. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie w całości na pomoc chłopcu. Serdecznie dziękuję:

- pani Aleksandrze Mika
- pani Renacie Podobińskiej
- pani Żanecie Zawadzkiej
- pani Annie Marciniak
- pani Gabrieli Baranowskiej

GALERIA ZDJĘĆ

WYJAZD DO PLECIUGI

Byliśmy w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Trzy bajki o smoku". Podziwialiśmy pracę aktorów i ciekawą scenerię. Przedstawienie bardzo nam się podobało, czego dowodem były gromkie brawa. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald'zie, bo wszyscy byliśmy już bardzo głodni. Każde dziecko samodzielnie potrafiło sobie kupić frytki i inne smakowitości. Takie z nas prawdziwe zuchy!

GALERIA ZDJĘĆ

BAL KARNAWAŁOWY

To był bal... bal karanawałowy. Rodzice przygotowali dzieciom ciekawe stroje na zabawę. Bylo gwarno i wesoło. Zabawa była udana. Humory wszystkim dopisywały a wata cukrowa bardzo smakowała.

GALERIA ZDJĘĆ

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 25. stycznia 2017 roku uczniowie klasy Ib otrzymali zaproszenie do biblioteki szkolnej. Była to pierwsza nasza wizyta. Dzieci wzięły udział w uroczystaści Pasowania na czytelnika. Nauczyciel bibliotekarz - Pani Lidia Stefanowicz przygotowała ciekawy program, oparty na znanym dzieciom wierszu Juliana Tuwima pt. Lokomotywa. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali też, jak Pani opowiadała o tym, w jaki sposób korzystać z biblioteki.
Wiemy już, jak szanować książkę i dlaczego warto czytać.

GALERIA ZDJĘĆ

ALE FRAJDA Z MIKOŁAJEM

Dnia 16 grudnia 2016 roku dzieci z klas pierwszych wzięły udział w zawodach sportowych Ale frajda z Mikołajem. To było prawdziwe współzawodnictwo między szkołami na Hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady. Na spotkanie z Mikołajem przybyły dzieci ze wszystkich szkół. Rywalizacja była ogromna. Wszystkie pierwszaki starały się wygrać. Dawały z siebie dużo wysiłku, bo każdy chciał być pierwszy. Fajne były konkurencje. Przy wesołej muzyce, nasi mali zawodnicy bawili się wspaniale. A na trybunach kibicowali rodzice, babcie i dziadkowie. Było fajnie i wesoło. Po skończonych zawodach wszyscy sportowcy otrzymali medale i słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno utkwi w pamięci naszym milusińskim. To była prawdziwa frajda z Mikołajem.

GALERIA ZDJĘĆ

MIKOŁAJKI

Dzis magiczny dzień - to dzień 6 grudnia - Mikołajki. Czekaliśmy cały rok. I wreszcie nadszedł. Dostaliśmy od Mikołaja fajne upominki. Przeczytaliśmy książeczkę o Mikołaju. Wiemy, że warto sprawiać radość innym.

GALERIA ZDJĘĆ

WYCIECZKA KLAS I

Z okazji zbiżających się Mikołajek dwie klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Fabryki Cukierków w Szczecinie.
Uczestniczyliśmy w pokazie wyrabiania sodyczy. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się, jak panie sprawnie i zręcznie ugniatały specjalnie przygotowaną masę. Później każdy z nas samodzielnie zrobił swojego lizaka, według własnego pomysłu pięknie go ozdobił. Tak przygotowany słodki lizaczek przywieźliśmy do domu, aby pokazać rodzicom.

GALERIA ZDJĘĆ

KLASOWE ANDRZEJKI

Hokus - pokus
Czary - mary
Aby wróżba się spełniła
Złe, ponure myśli precz!

Koniec listopada to fajny czas. Wspólnie spędziliśmy miły, andrzejkowy wieczór. Były wróżby, tańce, słodki poczęstunek. Pani opowiadała nam o tym, w jaki sposób wróżono dawniej i co te wróżby znaczyły. My też bawiliśmy się wesoło ustawiając nasze kapcie w kierunku drzwi, przebijając serduszka z imonami chłopców i dziewczynek. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy swojego horoskopu. Było dużo śmiechu, gwaru i radości. Łakocie bardzo nam smakowały.

GALERIA ZDJĘĆ

"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

Dzień 25 listopada br. to dzień pełen atrakcji w naszej klasie. Dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Stargardzie. Poznały pracę policjanta, zwiedziły nowoczesny komisariat. Zobaczyły, na czym polega praca ze szkolonym psem policyjnym.

Ale to również Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło do szkoły ze swoim ukochanym misiem. Wysłuchaliśmy opowiadania o przygodach misia Padingtona. Nasze ukochane misiaczki towarzyszyły nam przez wszystkie lekcje. Wiemy, że każdy, i mały, i duży, lubi przytulić się do swojego misia.

GALERIA ZDJĘĆ

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

Dnia 8 listopada 2016 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".
Tego dnia, wspólnie z wychowawczyniami, dzieci przygotowały smaczne, zdrowe śniadanko. Samodzielnie przyrządzone kanapki wyglądały pięknie i kolorowo. Stanowiły bogate źródło witamin. Pokroić pomidorka i ogórka ostrym nożem to duże wyzwanie - mówiły dzieci. Jednak wszystkie doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia pamiętać będzie każdy uczeń.
Panie nauczycielki przeprowadziły szereg pogadanek z dziećmi, wyjaśniając podopiecznym, dlaczego ten posiłek jest tak ważny. Omówiły piramidę żywienia. Cenne okazały się też różnorodne zabawy polegające na rozróżnianiu smaków, propagowaniu wśród najmłodzych zdrowych nawykó żywieniowych, śpiewaniu piosenek, czytaniu książek o tematyce nakierowanej na kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września - to fajny dzień - Dzień Chłopaka. Pojechaliśmy autobusem do Centrum Zabaw dla dzieci. Ileż było radości, śmiechu i hałasu! Wspólna, beztroska zabawa to czas, gdy mogliśmy lepiej się poznać, zaprzyjaźnić i poczuć że jesteśmy razem - nie sami. A razem zawsze weselej.

GALERIA ZDJĘĆ

W NASZEJ SZKOLE JEST BEZPIECZNIE

Przyszedł do nas gość - to Pan ze Straży Miejskiej. Opowiadał o bezpiecznym poruszaniu się w drodze do szkoły. Razem z naszą panią, ubrani w kamizelki odblaskowe poszliśmy na skrzyżowanie ulic poćwiczyć przechodznie przez jezdnię. Poznaliśmy też znajdujące się w pobliżu naszej szkoły znaki drogowe. Po powrocie do sali, wykonaliśmy prace plastyczne. Już wszyscy wiemy, jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

GALERIA ZDJĘĆ

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Dnia 16 września 2016 roku wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata. To wielka radość małymi rączkami robić tak wielkie rzeczy. Bardzo dokładnie posprzątaliśmy nasze osiedle. Wiemy już, w jaki sposób należy segregować śmieci i co robić, aby każdemu żyło się miło i przyjemnie.

GALERIA ZDJĘĆ

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uczniowie klasy IB powitali nowy rok szkolny. Jaki on będzie? Czego będziemy się uczyć? Jest tyle myśli w naszych małych główkach.
Pierwsze spotkanie w naszej sali, z naszą panią, koleżankami i kolegami sprawiło, że wszyscy chętnie przyszliśmy do szkoły następnego dnia. Takie z nas dzielne zuchy!

GALERIA ZDJĘĆ


•O szkoleO patroniePracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd Uczniowski

 
 
strona główna  Wstecz  Do góry