Adres naszej szkoły: ul. Armii Krajowej 1, 73-107 Stargard Szczec., tel. 091 576-07-68, e-mail: spnr6stargard_xl@wp.pl
 
 
 

 
 

 

"...Nie płaczcie nad moją nieobecnością, czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze. Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na Ziemi..."

Jan Paweł II

Na zawsze w naszych sercach!!!
 
 


Realizacja zadań programu "Szkoła bez przemocy"


POPIERAMY AKCJĘ
BYKOM STOP!!! EDUKURIER
 
 
SONDA
Kto odwiedza naszą stronę? Jesteś...

 
  

ARCHIWUM WIADOMOŚCI
GRUDZIEŃ 2016


Wiadomość: "Załóż ODBLASK - świeć przykładem"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Stargardzie aktywnie włączyli się w akcję promowania bezpieczeństwa pieszych na drogach, przygotowując krótkie scenki dramowe pt. "Noś odblaski, świeć przykładem!". W krótkich scenkach pokazywali cenne wskazówki, dotyczące przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach. Wspólnie dyskutowaliśmy o tym, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie odblasków oraz kamizelek odblaskowych. Wszyscy mieli również okazję przypomnieć sobie zasady przechodzenia przez jezdnię.
Każdego roku we wrześniu wszystkie klasy spotykają się z przedstawicielem Straży Miejskiej, który pogłębia wiedzę uczniów nt. bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie młodsi otrzymują odblaski i kolorowanki.
W tym roku zorganizowano już wiele inicjatyw mających na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania z elementów odblaskowych przez dzieci. W klasach wykonano gazetki na ten temat oraz prace plastyczne. Nasza szkoła więc nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich wychowanków, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

A. Jaźwińska
N.Kur- Olszyna

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: UKŁADANKI TANGRAMOWE W IIb

Geometria otacza nas z każdej strony. Przypominając sobie własności figur geometrycznych wpadliśmy na pomysł tworzenia tangramów. Tangram to chińska gra znana od ok. 3000 lat - kwadrat, który składa się z 7 części. Celem tej gry jest ułożenie obrazka - według przygotowanego wzorca lub własnej wyobraźni. Za pomocą tangramu można ułożyć tysiące obrazków sylwetek ludzi i zwierząt, przedmiotów itp. Te zajęcia niezwykle pobudziły wyobraźnię i fantazję uczniów.

GALERIA ZDJĘĆ

A. Jaźwińska

Wiadomość: JASEŁKA

Przedstawiamy galerię zdjęć ze szkolnych jasełek.GALERIA ZDJĘĆ
Wiadomość: KIERMASZ CHARYTATYWNY "DLA KUBUSIA"

W dniach 19-21 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz świąteczny "Dla Kubusia".
Wszystkie prace oddane na konkurs "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa" oraz "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa" wzięły udział w kiermaszu. Wiele pięknych rękodzieł zostało dodatkowo przeznaczonych na kiermasz przez rodziców i pracowników szkoły.
Cała kwota 3.389,08 zł zebrana podczas kiermaszu zostanie przekazana rodzicom Kubusia na jego leczenie.DZIĘKUJEMY UCZNIOM I ICH RODZINOM ZA OGROMNE ZAINTERESOWANIE KIERMASZEM
I PRZEKAZANIE PIENIĄŻKÓW NA LECZENIE UCZNIA NASZEJ SZKOŁY.

E. Bajurak

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: KONKURSY SZKOLNE

W grudniu 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową" i "Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową" w kategorii klas 0-3 oraz 4-6.
Większość uczniów wzięła udział w konkursie. Wszystkie prace konkursowe zostały oddane na charytatywny kiermasz świąteczny "Dla Kubusia".

Wyniki konkursu na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową":

- klasy 0-3
I miejsce - Hanna Rybaczuk Ob
II miejsce - Michalina Sulimierska 2a
III miejsce - Michał Fandzloch 2e
wyróżnienie: Jakub Laskowski 1a
Amelia Bartosiewicz 1a

- klasy 4-6
I miejsce - Inez Szałaj 5a
II miejsce - Norbert Cieplucha 5a
III miejsce - Maja Chmara 6b
wyróżnienie: Magdalena Olas 5b
Maja Kośka 4b

Wyniki konkursu na "Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową":

- klasy 0-3
I miejsce - Aleksander Zawadzki 1b
II miejsce - Jakub Świniarski 3c
III miejsce - Eliza Borek 1a
wyróżnienie: Hubert Wiśniewski 2e
Patryk Tomaszewski OA

- klasy 4-6
I miejsce - Inez Szałaj 5a
II miejsce - Igor Baran 5a
III miejsce - Nel Konopka 5a
wyróżnienie Oliwier Zduński 5a

GRATULUJEMY!!

GALERIA ZDJĘĆ

E. Bajurak

Wiadomość: SUKCESY W MIĘDZYŚWIETLICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM!

W grudniu 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizowała Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Najładniejsza bombka świąteczna" dla uczniów klas I - III.
Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły następujące uczennice: Małgorzata Pieszko z kl. II C, Weronika Solska z kl. II A, Joanna Mierzwa z kl. III C oraz Natalia Klimczak z kl. II B.

Miło mi poinformować, że zdobyliśmy I miejsce,
które zajęła Małgorzata Pieszko z kl. II C.


Zwycięzcom gratulujemy!!!

M. Kopacka

Wiadomość: ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

Ważnym zadaniem świetlicy szkolnej jest ukazanie uczniom prawidłowych zachowań i możliwości dotyczących aktywnego wykorzystania oraz spędzenia czasu wolnego. Można to osiągnąć m.in. poprzez organizowanie zabaw, dyskotek, spotkań. Prawidłowo zaplanowana impreza sprzyja zintegrowaniu zespołu oraz pozostawia po sobie pozytywne wspomnienia dostarczając dzieciom wielu miłych wrażeń.
W świetlicy dla klas I zostały zorganizowane andrzejki wypełnione konkursami oraz tradycyjnymi wróżbami.
Przed Świętami natomiast wszystkie nasze zajęcia w świetlicy szkolnej przebiegały w klimacie świątecznym: wykonywaliśmy różne ozdoby choinkowe, stroiki, łańcuchy z makaronu.

A. Majkowska

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

Miło mi poinformować, iż Gabrysia Nowakowska - uczennica klasy IIIc zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem "Parasolka Madiki", organizowanym przez SP 7 w Stargardzie.
Życzymy dalszych sukcesów!

N. Kur- Olszyna

GALERIA ZDJĘĆ
Wiadomość: RAJD ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

10 grudnia 2016 roku odbył się rajd ze św. Mikołajem! Organizatorem rajdu był Oddział PTTK w Stargardzie. Tym razem naszą wędrówkę rozpoczęliśmy ze Szczecina Zdunowo szlakiem czerwonym "Rekowski", przez Niedźwiedź, Motaniec do Reptowa. Z wielką radością uczestnicy rajdu pokonali 12 kilometrów. Na mecie na każdego czekały kiełbaski, które mogliśmy upiec przy ognisku oraz mikołajkowa niespodzianka!
Serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć!

Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SKKT
Natalia Kur- Olszyna

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomosć: X KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ADAMA MICKIEWICZA

15 grudnia 2016 roku odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski utworów Adama Mickiewicza zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie. Celem konkursu była popularyzacja twórczości twórcy oraz rozbudzanie zainteresowań poezją.


Naszą szkołę reprezentowała JULKA PAWIŃSKA z klasy IVB, która zajęła I MIEJSCE!

Julka zaprezentowała utwór pt. "Lis i Kozieł", jak sama powiedziała, wybrała go dlatego, ponieważ często czytali go jej rodzice.

GRATULUJEMY!!!

Agata Siwiec

GALERIA ZDJĘĆ

 

O szkoleO patronieSymbole szkołyPracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd UczniowskiRada RodzicówOgłoszenia dla rodziców

 
 
 
STREFA NAUCZYCIELA