Adres naszej szkoły: ul. Armii Krajowej 1, 73-107 Stargard Szczec., tel. 091 576-07-68, e-mail: spnr6stargard_xl@wp.pl
 
 
 

 
 

 

"...Nie płaczcie nad moją nieobecnością, czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze. Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na Ziemi..."

Jan Paweł II

Na zawsze w naszych sercach!!!
 
 


Realizacja zadań programu "Szkoła bez przemocy"


POPIERAMY AKCJĘ
BYKOM STOP!!! EDUKURIER
 
 
SONDA
Kto odwiedza naszą stronę? Jesteś...

 
  

ARCHIWUM WIADOMOŚCI
LISTOPAD 2016


Wiadomość: SZKOLNE ANDRZEJKI

Zgodnie z tradycją w wigilię św. Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których można wywróżyć sobie przyszłość. Również uczniowie klas IV- VI przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Nasza zabawa rozpoczęła się dyskoteką na sali gimnastycznej. Wszyscy bawili się doskonale. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby andrzejkowe, w których uczniowie chętnie brali udział.
Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą zdjęcia wykonane podczas "wieczoru wróżb i tańca".

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
Natalia Kur- Olszyna
Agata Olejnik

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: WYCIECZKA KLAS I

Z okazji zbiżających się Mikołajek dwie klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Fabryki Cukierków w Szczecinie.
Uczestniczyliśmy w pokazie wyrabiania słodyczy. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się, jak panie sprawnie i zręcznie ugniatały specjalnie przygotowaną masę. Później każdy z nas samodzielnie zrobił swojego lizaka, według własnego pomysłu pięknie go ozdobił. Tak przygotowany słodki lizaczek przywieźliśmy do domu, aby pokazać rodzicom.

GALERIA ZDJĘĆ

B. KrzywniakWiadomość: ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY PRAW DZIECKA I DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Listopad, to miesiąc kiedy obchodzony jest m.in. Światowy Dzień Ochrony Praw Dziecka, Dzień Życzliwości.

Astrid Lindgren, której w tym miesiącu przypada 109. rocznica urodzin - wykorzystywała swą sławę i ostry język do walki o prawa dzieci, a także zwierząt.

Dzięki zaangażowaniu pisarki i wygłoszonej przez nią mowie "Nigdy więcej przemocy" - w Szwecji zostało wprowadzone prawo zakazujące bicia dzieci. Astrid Lindgren razem z weterynarzem Kristiną Forslund, napisała serię artykułów o złym traktowaniu zwierząt gospodarskich.

Ich kampania była tak skuteczna, że na swoje 80-te urodziny Astrid dostała od premiera Szwecji projekt ustawy o prawach zwierząt.

Pipi Pończoszanka, Emil ze Smalandii, Dzieci z Bullerbyn, Lotta z ulicy Awanturników, Karlsson z Dachu, Baracia Lwie Serce... To tylko niektóre tytuły znanych na całym świecie książek szwedzkiej pisarki.

Kto jeszcze ich nie czytał, niech się lepiej nie przyznaje, tylko czym prędzej pędzi do księgarni lub do biblioteki!

Nauczyciele w tym dniu czytali uczniom fragmenty wybranych powieści Astrid Lindgren, która zastąpiła moralizatorstwo humorem, trafną obserwacją obyczajowo-psychologiczną oraz powiązaniem świata swych książek z rzeczywistością.

25 listopada swoje święto obchodziła jedna z najpopularniejszych zabawek - pluszowy miś.

Misie - miękkie, miłe w dotyku, od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie dodając otuchy, towarzysząc w zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 roku. Wtedy to prezydent USA- Theodore Roosvelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto produkować i sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Tego dnia wielu uczniów i młodszych i tych nieco starszych wzięło ze sobą misie - do szkoły - na wycieczkę...

W bibliotece sporo misiów "wskoczyło" na regały z książkami, można było pobawić się przy "misiowej" muzyce, nauczyciele przerywali swoje zajęcia, by czytać fragmenty książek , np.: Wędrówki Misia Uszatka Cz. Janczarskiego, Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka A.A. Milna, Paddington M. Bonda.

W szkole tego dnia było szczególnie miło i sympatycznie...

L. Stefanowicz

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: ZABAWA ANDRZEJKOWA KLASY IVB

Andrzejki - wieczór wróżb i magii odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja- opiekuna panien na wydaniu. Klasa IVB również obchodziła ten szczególny dzień. :)
25 listopada 2016r. uczniowie bawili się na klasowej zabawie andrzejkowej oraz wróżyli sobie przyszłość nie tylko z wosku. Jula z Anią zapoznały uczestników zabawy z tradycjami andrzejkowych wróżb oraz przygotowały dla całej klasy wiele ciekawych atrakcji i konkurencji, były m. in. tańce z balonami, zabawa muzyczna, a także dziewczyny odczytywały przepowiednie z "magicznych liczb" i "mowy kwiatów". Nie zabrakło oczywiście wyboru króla i królowej wieczoru, którymi zostali Wojtek i Weronika. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach, za które byli odpowiedzialni Filip z Kacprem. Chłopcy świetnie się sprawdzili w roli DJ-ów.
Dziękujemy naszym mamom za pyszności, które naszykowały na ten wyjątkowy wieczór i za wspólny w nim udział. :) Wszyscy świetnie się bawili!

A.Siwiec

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: WARSZTATY TKACKIE

Dnia 23 listopada klasa IIc wybrała się do muzeum na warsztaty tkackie. Dzieci miały okazję zapoznać się z techniką tkania ubrań w dawnych czasach i dziś. Po prezentacji przeszliśmy na warsztaty, gdzie cała klasa dostała krosna i utkała sobie z włóczek własne "wyroby".
Dzieci były bardzo skupione i zadowolone ze swojej pracy. To był ciekawy i pełen wrażeń dzień.

GALERIA ZDJĘĆ

A. Makowska

Wiadomość: RAJD JESIENNY

19 listopada 2016r. odbył się rajd pieszy organizowany przez PTTK w Stargardzie. Trasa naszej wyprawy rozpoczęła się w Parku Stefana Batorego, przez Golczewo, aż do Lipnika. Trasa liczyła ok. 12 km. Zwieńczeniem naszego trudu było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opiekunowie SKKT: Aneta Makowska,
Natalia Kur- Olszyna

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie, zarówno ci najmłodsi jak i ci najstarsi, mieli możliwość uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii ukazującej drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Grupa uczniów z klas szóstych i piątych, przy muzycznym wsparciu koła wokalnego klas pierwszych i zerówki, przygotowała program artystyczny w formie gazetki szkolnej, prezentujący etapy walki o niepodległość. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej po 123 latach niepodległości przywołały hasła zawieszane i omawiane na bieżąco na tablicy oraz pieśni o tematyce patriotycznej.
Poprzez godne uczestnictwo w akademii uczniowie naszej szkoły oddali hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli i ginęli za naszą ojczyznę. Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie apelu.

Monika Szauman

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: OGÓLNOPOLSKA AKCJA "ŚNIADANIE DAJE MOC"

Dnia 8 listopada 2016 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".
Tego dnia, wspólnie z wychowawczyniami, dzieci przygotowały smaczne, zdrowe śniadanko. Samodzielnie przyrządzone kanapki wyglądały pięknie i kolorowo. Stanowiły bogate źródło witamin. Pokroić pomidorka i ogórka ostrym nożem to duże wyzwanie - mówiły dzieci. Jednak wszystkie doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia pamiętać będzie każdy uczeń.
Panie nauczycielki przeprowadziły szereg pogadanek z dziećmi, wyjaśniając podopiecznym, dlaczego ten posiłek jest tak ważny. Omówiły piramidę żywienia. Cenne okazały się też różnorodne zabawy polegające na rozróżnianiu smaków, propagowaniu wśród najmłodzych zdrowych nawykó żywieniowych, śpiewaniu piosenek, czytaniu książek o tematyce nakierowanej na kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

koordynator programu B. Krzywniak

GALERIA ZDJĘĆ

 

O szkoleO patronieSymbole szkołyPracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd UczniowskiRada RodzicówOgłoszenia dla rodziców

 
 
 
STREFA NAUCZYCIELA