Adres naszej szkoły: ul. Armii Krajowej 1, 73-107 Stargard Szczec., tel. 091 576-07-68, e-mail: spnr6stargard_xl@wp.pl
 
 
 

 
 

 

"...Nie płaczcie nad moją nieobecnością, czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze. Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na Ziemi..."

Jan Paweł II

Na zawsze w naszych sercach!!!
 
 


Realizacja zadań programu "Szkoła bez przemocy"


POPIERAMY AKCJĘ
BYKOM STOP!!! EDUKURIER
 
 
SONDA
Kto odwiedza naszą stronę? Jesteś...

 
  

ARCHIWUM WIADOMOŚCI
STYCZEŃ/LUTY/MARZEC 2016


Wiadomość: DZIEŃ KOBIET W KL. IE

Z okazji Dnia Kobiet Ie wybrała się na kręgle do RONDO. Kto by pomyślał, że Pierwszaki potrafią tak dobrze grać! Niektórym nawet udało się zbić na raz 10 kręgli - mistrzowie! Zabawa była świetna.

A. Olejnik

GALERIA ZDJĘĆ
Wiadomość: WIELKANOC W KL. IE

Uczniowie Ie sumiennie przygotowywali się do Świąt Wielkiej Nocy.
Na samym początku poznaliśmy tradycje, o których pamiętamy w czasie Świąt. Wykonaliśmy także wspólną pisankę z papieru. Nie zabrakło również prawdziwych pisanek, choć te nasze różniły się od tych tradycyjnych. Były one z niespodzianką, do której była potrzebna cierpliwość. Na samym początku pomalowaliśmy pięknie wydmuszki, a następnie posadziliśmy w nich rzeżuchę. Musieliśmy czekać kilka dni na rezultat, ale było warto! Pisanki wyszły cudowne. W sali 20 nie zabrakło również kącika Wielkanocnego. Ponadto odwiedziła nas rodzinka zajączków.

A. Olejnik

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY KLAS IV-VI

Przedstawiamy harmonogram działań i regulaminy konkursów, które odbywać się będą poczas Tygodnia Humanistycznego dla klas VI-VI.

KLIKNIJ

Wiadomość: "ORTOFRAJDA"

18 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV-IV.
Celem konkursu była próba zmierzenia się z polską ortografią poprzez zabawę, humor, niekonwencjonalne zadania.

Naszą szkołę reprezentowali:

Patrycja Pieńkowska kl.4
Adam Ratajczak kl.5
Magdalena Szczerbic kl.6

W pierwszej części - pisemnej - uczniowie pisali indywidualnie dyktando, w części drugiej - ustnej- pracowali zespołowo, były m. in.: rebusy, przysłowia, kalambury...
Nasi uczniowie udowodnili, że znajomość polskiej ortografii jest im bliska i wspólnymi siłami zdobyli III miejsce.
Natomiast w klasyfikacjach klas szóstych indywidualnie I miejsce zajęła Magdalena Szczerbic!

Serdecznie gratulujemy!

A. Siwiec

Wiadomość: ZAWSZE BEZPIECZNI

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.
Uczniowie klasy I b mieli okazję porozmawiać na żywo z policjantem. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo na drodze". Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ten niecodzienny gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

GALERIA ZDJĘĆ

A. Jaźwińska

WIADOMOŚĆ: MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O STARGARDZIE KLAS III

15 marca w SP2 odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stargardzie klas III pt. "Czy znasz swoje miasto?".
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIa w składzie: Julia Dawedowska, Maciej Stasiak, Hania Kos, Jula Chachuła.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiedzy o Stargardzie i plastyczny. W czasie wykazywania się wiedzą, odpowiedzią na pytania, zespół plastyczny wykonywał pracę techniką colage "Stargard- moje miasto" w wybranej porze roku. Miło poinformować iż uczniowie w ogólnej klasyfikacji zajęli II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

WIADOMOŚĆ: PRÓBNY "TRZECIOTEŚCIK"

Uczniowie klasy IIIa po raz kolejny gościli swoich rodziców w klasie na tzw. próbnym " Trzecioteściku".
Po wysłuchaniu podstawowego tekstu przeczytanego przez mamę Mateusza dzieci w wielkim skupieniu przystąpili do rozwiązywania zadań z j. polskiego i matematyki. W tym czasie rodzice uważnie obserwowali pracę swoich dzieci, wspomagali przy problemie, naprowadzając na poprawny tok myślenia. Mieli również okazję zobaczyć jak radzą sobie w sytuacji lekkiego stresu, z jakimi zadaniami nie mają problemu, a nad jakimi treściami należy jeszcze poćwiczyć, utrwalić umiejętności i zdobytą wiedzę. Zadaniem rodziców było także uzupełnienie tzw. Alfabetu rodzica - polegający na dopisaniu do podanych wyrazów - zwrotów jakimi zwracają się do dzieci. Pomimo trudności uczniowie i rodzice doskonale poradzili sobie z wykonaniem zadań.

Gratuluję!!

A, jak wyglądała praca... zapraszam do galerii.

Wychowawczyni klasy IIIa Ania Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

WIADOMOŚĆ: KANGUR MATEMATYCZNY

17 marca 2016 r. po raz 13 w naszej szkole, a dwudziesty piąty w Polsce odbył się międzynarodowy konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY". Organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje przedsięwzięciu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.

Kangur Matematyczny narodził się w Australii na początku lat siedemdziesiątych. Polska jest trzecią po Rosji i Francji potęgą "kangurową" w Europie pod względem liczby uczestników, perfekcji organizacyjnej i wyników osiąganych przez uczestników. "Kangur" w niezawodny sposób integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 26 uczestników. Po zakończeniu pisania testu każdy uczeń otrzymał układankę przestrzenną „Pentomino”. Wyniki konkursu w maju. Trzymamy kciuki.

Szkolny Koordynator: Danuta Kocoń

GALERIA ZDJĘĆ

WIADOMOŚĆ: KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS III

7 marca br. odbył się konkurs czytelniczy "Z Brzechwą jest wesoło" przeznaczony dla trzecioklasistów. Konkurs zorganizowała p. Lidia Stefanowicz.
Jego celem było: propagowanie utworów Jana Brzechwy, pogłębianie zainteresowań czytelniczych, pobudzanie wyobraźni, ćwiczenie ekspresji własnego ciała, rozwijanie kultury wypowiedzi, umiejętności pracy zespołowej, wspólna zabawa (miłe spędzanie czasu, łączenie nauki z zabawą).
Klasy reprezentowały trzyosobowe drużyny, uczniowie przypomnieli sobie wiersze z tomu "Brzechwa dzieciom" i wcześniej wykonywali plakaty zachęcające do czytania utworów patrona naszej szkoły. Konkurs obfitował w zadania polegające na uzupełnianiu tytułów wierszy, uzupełnianiu ich treści.
Za pomocą mimiki twarzy i gestów należało zilustrować fragmenty wierszy, na dowolna melodię wyśpiewać fragment kolejnego utworu. Były też ciekawe rekwizyty z wierszy Brzechwy, na podstawie których należało odgadnąć ich tytuły. W czasie dłuższych zadań, np. rozwiązywania krzyżówki, publiczność mogła wsłuchać się w liryczne utwory Brzechwy śpiewane przez Grzegorza Turnaua.
Zwyciężyła drużyna klasy IIIa (Julia Chachuła, Hanna Kos, Maciej Stasiak) zdobywając 51 pkt na 54 możliwych, drugie miejsce zajęła drużyna klasy IIIb (Julia Pawińska, Wojciech Rzesiowski, Szymon Koziński) zdobywając 44 pkt i trzecie miejsce - drużyna klasy IIIc (Weronika Domańczyk, Kornelia Strzelczyk, Szymon Kochaniec) - 36 pkt.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury utworów Jana Brzechwy, z którymi zawsze jest wesoło!!!

p. L. Stefanowicz

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: LEKCJA KULTUROWA W KL. IB - ST. PATRICK`S DAY

Dzień świętego Patryka - patrona Irlandii wypada 17 marca. Jest to święto o wymiarze narodowo-religijnym. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce. Jego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami. W naszym kraju to święto obchodzone jest na sposób irlandzki od zaledwie kilku lat, po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Chcąc przybliżyć maluchom kulturę krajów anglojęzycznych, zorganizowano Dzień św. Patryka. Zielona trzylistna koniczynka, garnek złota, zielone kanapki czy napoje - wszystko to można było znaleźć w naszej klasie. Tego dnia dzieci ubrały się na zielono i wykonały kapelusze Św. Patryka. Szukały również ukrytych w różnych miejscach koniczynek, które przyniosły im szczęście - złote monety. Pod koniec dnia wszyscy posilili się zielonymi przekąskami.

Anna Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: SPOTKANIE Z P. PIELĘGNIARKĄ

Klasę Ib odwiedziła pielęgniarka - p. Małgorzata Pasadyn. Dzieci z radością przywitały gościa i z uwagą słuchały opowieści o pracy pielęgniarki. Pani pielęgniarka zaprezentowała przedmioty niezbędne w codziennej pracy - stetoskop, termometr, ciśnieniomierz, a także bandaże, plastry i wyjaśniła, do czego służą. Pokazała jak powinna wyglądać dobrze zaopatrzona apteczka. My pochwaliliśmy się swoją apteczką, która spotkała się z uznaniem autorytetu w tej dziedzinie.
Dzieci odpowiadały z chęcią na temat: co szkodzi zdrowiu, a co sprzyja?, kto nas leczy, gdy jesteśmy chorzy? Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem najpierw przyglądały się prezentowanym technikom, a następnie samodzielnie ćwiczyły ratowanie osoby poszkodowanej. Na zakończenie dzieci podziękowały za wizytę i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi Pasadyn za przyjęcie zaproszenia, poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie z uczniami.

Anna Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: WYPRAWA W KOSMOS

Uczniowie klasy Ib poznali zagadnienia związane z kosmosem na przykładzie Układu Słonecznego. Znają planety, poznali teorię Mikołaja Kopernika, wiedzą też między innymi, że słońce to gwiazda a w kosmosie jest mnóstwo galaktyk. Obejrzeli film o kosmosie, który ich bardzo zaciekawił. Na końcu cyklu lekcji wykonali makietę kosmosu.

A. Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ

WIADOMOŚĆ: DZIEŃ KOBIET W KLASIE IB

Małe kobietki z klasy Ib swoje święto obchodziły na wesoło. Zaproszone zostały na kulki, gdzie wraz z chłopcami wspaniale się bawiły.

A. Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ


WIADOMOŚĆ: DZIEŃ ŚW. PATRYKA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 17 marca "zazieleniło się" na korytarzach i w salach lekcyjnych naszej szkoły, a to za sprawą Dnia św. Patryka - patrona Irlandii. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. W tym dniu na wszystkich uczniów, którzy przyszli ubrani na zielono czekała słodka niespodzianka. Na szkolnych korytarzach pojawiły się stoiska przy których uczniowie mogli zmierzyć się z ciekawymi zadaniami oraz pozwolili uczennicom klasy Vb przyozdobić swoje twarze koniczynkami. W klasie 1b uczniowie poszukiwali koniczynek ukrytych w różnych miejscach. Znalazców czekała nagroda-złota moneta. Wszak wszyscy wiedzą, że znalezienie koniczyny gwarantuje szczęście. Po zabawach dzieci wykonały zielone kapelusze. Na koniec posilili się kanapkami przygotowanymi własnoręcznie, a kanapki miały oczywiście kolor zielony.

A. Sowa, A. Jaźwińska, A. Makarewicz

GALERIA ZDJĘĆ


WIADOMOŚĆ: WYCIECZKA DO MUZEUM

Klasa 1A wybrała się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. W ten sposób uczciła Dzień Kobiet oraz ważną w dziejach miasta rocznicę 5 marca. Uczniowie usłyszeli ciekawą opowieść o średniowiecznej zabudowie i systemie obronnym miasta, obejrzeli mury obronne z bramami i basztami. Poznali ciekawe legendy związane ze Stargardem: "Legendę o gryfie", "Wężowy dzwon", "Zatopione miasto". Potem uczniowie wymyślili i wykonali własne herby. Na tarczach herbowych umieścili fantastyczne lub realistyczne postaci, a pod nimi swoje imiona i pieczęcie "rodowe". Praca pochłonęła dzieci bez reszty, nic zatem dziwnego, że stworzyły wspaniałe, kolorowe arcydzieła, które z dumą zabrały do domów. Na koniec odbyliśmy jeszcze krótki spacer wzdłuż murów obronnych i z całym bagażem wrażeń, doświadczeń, wiedzy no i … z herbami - wróciliśmy do szkoły. To był ciekawy dzień pełen dobrych emocji.

Ż. Wieteska-Zygoń

Wiadomość: SUKCES NIKOLI LASKOWSKIEJ W I POWIATOWYM KONKURSIE J. ANGIELSKIEGO!!!

Dnia 7 marca uczniowie klasy VIa: Nikola Laskowska oraz Maciej Ruszkiewicz reprezentowali naszą szkołę w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Stargardzie. Konkurs był świetnym sprawdzianem umiejętności językowych oraz wiedzy dotyczącej krajów anglojęzycznych. Dał możliwość zmierzenia się z uczniami szkół powiatu stargardzkiego.


Niezmiernie miło nam poinformować,
I miejsce zajęła Nikola Laskowska!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A. Sowa

Wiadomość: SUKCESY W XVI MIĘDZYŚWIETLICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM!

04 marca 2016 roku Szkoła Podstawowa Nr 3 zorganizowała Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Ilustracja do wiersza Aleksandra Fredry" dla uczniów klas I - III. Z każdej szkoły udział wzięło 2 uczniów, którzy na miejscu wykonali prace plastyczne do zaprezentowanego wiersza Aleksandra Fredry pt. "Paweł i Gaweł".
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kamila Szuster z klasy IIIA i Kaja Marchwińska z klasy IIIB.
Miło mi poinformować, że zdobyliśmy II i III miejsce.
II miejsce zdobyła Kaja Marchwińska z klasy IIIB,
a III miejsce zdobyła Kamila Szuster z klasy IIIA.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

M. Kopacka

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO...

Dnia 16.02.2016 r. klasa IIc miała przyjemność gościć na zajęciach tatę Asi Mierzwy - pana Marcina. Przeczytał On nam dwa opowiadania brytyjskiego pisarza Terrego Prachett'a "Smoki na zamku Ukruszon" oraz "Wielki wyścig". Była to niezwykła podróż w świat zwycięstwa dobra nad złem, przyjaźni i tolerancji. Zamiast tradycyjnej książki, Pan Marcin zapoznał młodych czytelników ze współczesną formą książki, czyli ebookiem. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zarówno opowiadaniami jak i elektroniczną książką. W wyniku tego podjęliśmy dyskusję na temat wad i zalet wynikających z korzystania z nowinek technologicznych.

N. Kur - Olszyna

GALERIA ZDJĘĆWiadomość: MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O MIKOŁAJU KOPERNIKU

17 lutego 2016r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się X Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Naszą szkołę reprezentowali Kornelia Strzelczyk i Piotr Szewczyk z klasy IIIc, który zdobył II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

A. Makowska

GALERIA ZDJĘĆWiadomość: RODZICE CZYTAJĄ...

Dnia 19.02.2016r. w klasie IIIc na zajęciach gościliśmy mamę Bartka, która przeczytała nam książkę pt. "Jak słup soli". Książka podejmuje tematykę bezpieczeństwa w szkole, a dokładnie sposobów radzenia sobie ze szkolnymi dręczycielami.

A. Makowska

GALERIA ZDJĘĆWiadomość: FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE

Od dnia 01.02.2016 do dnia 12.02.2016 były organizowane w naszej szkole ferie zimowe. Zajęcia, które odbyły się podczas ferii zimowych były bardzo urozmaicone. Począwszy od zabaw ruchowych, gier świetlicowych, planszowych, karcianych, karaoke, kończąc na zajęciach plastycznych, m.in. origami, kolorowankach, konkursach, wyklejankach, figurkach z masy solnej, modelowaniu balonów. Poza tym odbyły się wyjścia do groty solnej, kręgielni, muzeum oraz kina. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

A. Makowska

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: ZABAWA KARNAWAŁOWA

Wspaniale bawili się uczniowie klas IIIb i IIIc podczas zabawy karnawałowej, która odbyła się dnia 29.01.2016r. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. W programie były konkursy, zabawy oraz pączusiowy poczęstunek. Wybrany został najładniejszy i najciekawszy strój, który za reprezentowały Kornelia Strzelczyk z klasy IIIc i Martynka Biniek z klasy IIIb. Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo już za rok.

A. Makowska
A. Olejnik

GALERIA ZDJĘĆWiadomość: KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

29 stycznia 2016 r. w Gimnazjum nr 4 odbyła się XI edycja międzyszkolnego konkursu dla uczniów szkół podstawowych Potyczki z Językiem Polskim.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach - indywidualnej i zespołowej. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z wielu dziedzin języka polskiego, np.: frazeologii, składni, poetyki, ortografii, fonetyki. Rywalizacja była zacięta, konkurencja bardzo silna, ale drużyna SP6 świetnie poradziła sobie z turniejowymi zadaniami. Szczególnie pasjonująca była część druga, którą obserwowali nauczyciele, wiernie kibicując swoim uczniom.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 6 w składzie: Julia Błaszczuk, Hanna Ratajczak, Maciej Ruszkiewicz.

Uczniowie drużynowo zajęli III miejsce,
natomiast Julia Błaszczuk - II miejsce indywidualnie.


Gratulujemy szóstoklasistom i życzymy im dalszych sukcesów!

K. Kuchta

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: PASOWANIE NA CZYTELNIKA

20 stycznia w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. Uczniowie klasy IV b( wych. p. E. Jaruzel) bardzo aktywnie włączyli się w przygotowania do tej uroczystości.

Niemal wszyscy wcielili się w bajkowe postaci inscenizacji "Książka naszym przyjacielem".

Wystąpiły postaci z wierszy Jana Brzechwy: Mucha, Sum, Kaczka Dziwaczka, Lis Witalis, a także: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Plastuś, Pinokio. Dopisali również: Dziewczynka, Krasnale, Skrzat I nadworny kronikarz króla krasnoludków - Koszałek Opałek.

Dzieci z ciekawością wysłuchały tego co miała do powiedzenia Królowa Książka, która przybyła ze swym mężem Królem Czytelnikiem.

(Serdecznie gratuluję i dziękuję uczniom klasy IVb)

Pierwszoklasiści bardzo chętnie i sprawnie odpowiadali na zagadki Krasnala, odgadli też wszystkie postaci bajkowe występujących.

Koszałek Opałek dokonał pasowania dzieci na czytelników biblioteki - oczywiście po złożeniu uroczystej przysięgi, po czym uczniowie IVb "zabrali" młodszych kolegów i koleżanki w "Podróż do krainy bajek" w piosence M. Szreder.
Tego samego dnia i w kolejnych, uczniowie odbyli pierwsze wizyty w bibliotece.

Dzieci dowiedziały się m. in.: czyją własnością są książki ze szkolnej biblioteki, jak należy się z nimi obchodzić, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, biblioteką szkolną a publiczną.

Następnie mali czytelnicy wybrali książki do domu.

Mamy nadzieję, że systematyczne spotkania z książką będą dla nich miłą przygodą i podróżą...,

czego im wszyscy serdecznie życzymy!!!

L. Stefanowicz

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: BEZPIECZNE FERIE

Uczniowie klasy IIIc przygotowali dla całej społeczności szkolnej apel na temat bezpiecznych ferii zimowych. Dzieci pięknie recytowały wiersze, wystąpiły w przedstawieniu na temat bezpiecznych zabaw oraz śpiewały piosenki o tematyce zimowej. Nie zabrakło Pani Zimy, Mrozu, Śnieżynek. Przedstawienie podobało się młodzi aktorzy zostali nagrodzeni brawami.

A. Makowska

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: W-F NA SANKACH

Korzystając z uroków zimy lekcję wf uczniowie klasy III na sankach spędzają i z górek wesoło zjeżdżają!GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: W-F NA SANKACH

Korzystając z uroków zimy lekcję wf uczniowie klasy III na sankach spędzają i z górek wesoło zjeżdżają!GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: RAJD NOCNY

Kolejny rajd - nocny z udziałem licznej grupy z naszej szkoły odbył się na trasie Stargard - Strachocin. W rajdzie uczestniczyli także rodzice, którzy starali się dotrzymać kroku swoim pociechom. Tradycyjnie na zakończenie rajdu ognisko i najsmaczniejsze pieczone kiełbaski.
Z turystycznym pozdrowieniem panie Ewa i Ania

A. ChwesiukGALERIA ZDJĘĆWiadomość: DZIĘKUJEMY

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za udział w zbiórce żywności dla podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
W imieniu wychowanków dziękujemy za szlachetność, dobro i okazane serce dla drugiego człowieka. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, chęć pomocy oraz uśmiechy i łzy szczęścia na twarzach wszystkich wychowanków!

Opiekunowie Koła Wolontariatu:
Agata Olejnik, Natalia Kur - OlszynaWiadomość: PRZEKAŻ 1% NA SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA


Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku.
Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego naszej organizacji programu do rozliczenia rocznego PIT 2015 - po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu numeru i nazwy szkoły).
Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.

Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" nr KRS - 0000031762

W polu 125 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT-ach mogą się różnić), należy wpisać nazwę wybranej przez siebie szkoły oraz jej 12 - cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera. Identyfikacyjny Numer Partnera naszej Szkoły: 500000056826

Możesz też:
2. Wydrukować "Poświadczenie przekazania 1%" i uzupełnić.
3. Oddać druk do szkoły, której chcesz pomóc, przekazując 1%.
To przyśpieszy procedurę skorzystania z tych środków. W innym wypadku będziemy musieli czekać na informację z urzędów skarbowych.


POŚWIADCZENIE PRZEKAZANIA 1%
kliknij aby pobrać

Po złożeniu formularza PIT w Urzędzie Skarbowym, wypełnij tę kartkę i zostaw w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr w Stargardzie Szczec. a środki zostaną przekazane placówce, zgodnie z Regulaminem Akcji 1%.Wiadomość: CZAS PODSUMOWAŃ - MAMY FINALISTKĘ!!!

Zbliżający się koniec semestru zachęca do podsumowań. Analizę szkolnych osiągnięć na pewno dokładniej dokonać powinni uczniowie klas szóstych, bo przed nimi koniec pewnego etapu i ostatni moment na zdobycie satysfakcjonujących wyników nauki w szkole podstawowej. Za nimi również próbny sprawdzian po klasie szóstej, który daje możliwość poznania zasad organizacji tego wyjątkowego wydarzenia w życiu każdego ucznia oraz porównania zdobytych dotąd umiejętności z umiejętnościami rówieśników.
Szczególnym osiągnięciem jest uzyskanie wysokich lokat w konkursach międzyszkolnych i olimpiadach wiedzowych. I w tym roku takim sukcesem może pochwalić się Julia Błaszczuk, uczennica klasy VIb, finalistka tegorocznego kuratoryjnego konkursu języka polskiego.
Uczennica doskonale poradziła sobie z zadaniami sprawdzającymi m.in. umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury, odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji, wykorzystanie wiedzy w zakresie gramatyki języka polskiego. Przed Julką kolejny krok - etap wojewódzki.
Nieźle poszło też pozostałym uczestnikom etapu rejonowego: Hannie Ratajczak, Maciejowi Ruszkiewiczowi, Nikoli Laskowskiej, Magdalenie Szczerbic.
Nie weszli do kolejnego etapu, ale ich wyniki wysoko plasowały się na liście.
Teraz trzymamy kciuki za Julkę, mając nadzieję, że jej ciężka dodatkowa praca przyniesie kolejny sukces. Wojewódzki etap konkursu odbędzie się w Szczecinie na początku przyszłego semestru.

K. Kuchta

 

O szkoleO patronieSymbole szkołyPracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd UczniowskiRada RodzicówOgłoszenia dla rodziców

 
 
 
STREFA NAUCZYCIELA