Adres naszej szkoły: ul. Armii Krajowej 1, 73-107 Stargard Szczec., tel. 091 576-07-68, e-mail: spnr6stargard_xl@wp.pl
 
 
 

 
 

 

"...Nie płaczcie nad moją nieobecnością, czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze. Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na Ziemi..."

Jan Paweł II

Na zawsze w naszych sercach!!!
 
 


Realizacja zadań programu "Szkoła bez przemocy"


POPIERAMY AKCJĘ
BYKOM STOP!!! EDUKURIER
 
 
SONDA
Kto odwiedza naszą stronę? Jesteś...

 
  

ARCHIWUM WIADOMOŚCI
STYCZEŃ/LUTY 2017


Wiadomość: APEL "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"

10 lutego odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Przedstawione scenki i wierszyki przypomniały wszystkim uczniom naszej szkoły nie tylko o najważniejszych zasadach związanych z właściwym zachowaniem podczas zabaw na śniegu, ale także zwracały uwagę na ubiór wyposażony w odblaski i dostosowany odpowiednio do pogody. Podczas inscenizacji nie zabrakło wesołych piosenek o zimie i zimowych zabawach. Apel przygotowała klasa III b z wychowawczynią Izabelą Wysocką.

I. Wysocka

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: BAL KARNAWAŁOWY

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki, uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek - 27 stycznia.
W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, biedronek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.
Bal poprowadzili animatorzy, którzy od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Imprezę uświetniła fotobudka, wata cukrowa oraz niespodzianka dla uczniów - bańki mydlane, które były miłym akcentem kończącym bal.

Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom, co widać na niektórych zdjęciach :)
Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację Balu Karnawałowego dla naszych uczniów!

M. Osak-Fidelus

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: HARMONOGRAM ZAJĘĆ W SZKOLE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

OTWÓRZWiadomość: RAJD SZLAKIEM TURYSTYCZNYM

4 lutego 2017 roku odbył się kolejny rajd organizowany przez PTTK w Stargardzie. Tym razem rajd miał charakter spaceru szlakiem turystycznym naszego miasta - Stargard. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej.

Z turystycznym pozdrowieniem
Aneta Makowska
Natalia Kur-Olszyna

Wiadomość: MATEMATYCZNY SUKCES UCZNIÓW KLAS 5

3 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 5 pod nazwą "Myślę, liczę, tworzę".
Wzięło w nim udział 7 szkół ze Stargardu, z Grzędzic, Kobylanki i Pęzina. Naszą szkołę reprezentowali Eryk Gnitecki, Paweł Karpiuk i Szymon Słowik. Konkurs składał się z dwóch etapów.
Pierwszy indywidualny, podczas którego każdy uczestnik miał samodzielnie rozwiązać 8 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte.

Po tej części konkursu, po zsumowaniu zdobytych punktów uczniowie uplasowali się na 3 miejscu (zespołowo),
a Paweł Karpiuk - uczeń klasy 5a, zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na konkurencje zespołowe. Chłopcy byli bezkonkurencyjni zdobywając najwięcej punktów.

Ostatecznie po zsumowaniu obu etapów zdobyli II miejsce zespołowo!!!


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

D. Kocoń

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: PASOWANIE NA CZYTELNIKA

"Nagle gwizd!
Nagle świst!
Para buch!
Koła w ruch!
Najpierw –powoli- jak żółw ociężale,
Ruszyła -maszyna-po szynach ospale (...)"

I tak – 25 stycznia, w rytmie wiersza Juliana Tuwima Lokomotywa, uczniowie klas pierwszych wybrali się w „podróż” do biblioteki. Maszynista zatrzymywał "pociąg" za każdym razem, kiedy pojawiła się przeszkoda. A byli nią bohaterowie bajek z zagadkami dotyczącymi napotkanych postaci: Baba Jaga, Kot w Butach, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna.
Dzieci za każda prawidłową odpowiedź otrzymywały kartonik z literą. Po rozwiązaniu hasła, Wróżka zaprosiła pierwszoklasistów do biblioteki, gdzie po rozmowie na temat książek, biblioteki, jej regulaminu – wystąpiła Królowa biblioteki – Książka.
Dzieci z uwagą wysłuchały życzeń Książki, po czym złożyły przysięgę i zostały pasowane na czytelników przez Królewnę.
Bajkowe postaci pomogły dzieciom wybrać pierwsze książki, rozdały zakładki do książek. Zajęcia zrealizowano w powyższy sposób, dzięki zaangażowaniu uczniów klasy IV b ( wych. A.Siwiec): Wojtek Rzesiowski, Mateusz Bolechowski, Szymon Koziński, Weronika Bas, Kacper Arczyński, Martyna Biniek, Patrycja Flotyńska, Ania Sobczyk i Maja Piasek.
Serdecznie dziękujemy!
Pierwszoklasistom życzymy samych ciekawych podróży...!!!
"Pamiętajcie!
Książka, książka wszystko może!
Przecież, żeby przestać pytać,
Trzeba dużo książek czytać" (...)

L. Stefanowicz

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: PAMIĘTAMY O BABCIACH I DZIADKACH

Dzień, w którym wnuczęta składają życzenia swoim babciom, powstał z inicjatywy tygodnika "Kobieta i Życie", dokładnie pięćdziesiąt 53 lata temu, w 1964 roku. Do akcji na rzecz babć w następnym roku przyłączyło się czasopismo Ekspress Poznański, a zaraz za nim Express Wieczorny. Wówczas to ustalono datę święta na 21 stycznia.
Nie zapomniano również o szacownych dziadkach, których uhonorowano świętem dzień później, czyli 22 stycznia.
Również w dniu 21. stycznia świętuje się w Bułgarii i Brazylii, ale już w Hiszpanii jest to dzień 26 lipca, a we Francji jest to święto ruchome datowane na pierwszą niedzielę marca. Wielka Brytania świętuje zawsze w pierwszą niedzielę października.
W Rosji dopiero osiem lat temu, w roku 2009 pojawiło się wspólne, rodzinne święto: Dzień Babci i Dziadka. Również wspólnie, babcie i dziadkowie świętują na kontynencie Ameryki Północnej. W Stanach Zjednoczonych Narodowy Dzień Dziadków obchodzony jest we wrześniu od roku 1978. Japończycy od 1966 r. – 15 września świętują „Dzień Szacunku dla Wieku”. Japonia jest krajem, w którym osoby starsze darzone są niezwykłym szacunkiem.
20 stycznia uczniowie wysłuchali fragmentu książki Miry Lobe pt. "Babcia na jabłoni" . M. Lobe, to pisarka – nazywana austriacką Astrid Lindgren – pisała dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość pełna humoru i fantazji jest znana niemal na całym świecie...
Babciom i Dziadkom naszych uczniów życzymy wszystkiego dobrego !!!  

L. Stefanowicz

Wiadomość: SUKCESY DZIEWCZĄT W PIŁCE RĘCZNEJ!

20 stycznia w hali miejskiej OSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt.
Wzięło w nich udział 8 szkół podstawowych ze Stargardu, Dolic, Rzeplina i Dobrzan.
Dziewczynki z SP6 w składzie: Magdalena Szumska, Natalia Ozga, Wiktoria Woźniak, Łucja Kulazińska, Nikola Futkowska, Julia Wyszyńska, Joanna Mędyk, Michalina Matysik, Aleksandra Maluga, Karolina Wiśniewska, Wiktoria Szysz i Klaudia Jermalonek po bardzo zaciętej rywalizacji wywalczyły III miejsce.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr4 a II miejsce zajęła reprezentacja z Dobrzan.

Gratulujemy!

E. Jaruzel

Wiadomość: NAUKA W SKLEP PRZEZ ZABAWĘ

Po kilku lekcjach, podczas których uczniowie klasy 2b przypomniały sobie wartości monet i banknotów oraz uczyły się obliczeń pieniężnych, postanowiliśmy zorganizować zabawę w sklep.
Przygotowaliśmy rekwizyty: artykuły spożywcze, artykuły chemiczne, puste pudełka po kosmetykach i produktach aptecznych. Był też komputer i kasy fiskalne. Każdy kupujący sam obliczał wartość zakupów, płacił i otrzymywał resztę. W sposób praktyczny uczyliśmy się posługiwać pieniążkami.

GALERIA ZDJĘĆ

A.Jaźwińska

Wiadomość: ALE FRAJDA Z MIKOŁAJEM

Dnia 16 grudnia 2016 roku dzieci z klas pierwszych wzięły udział w zawodach sportowych Ale frajda z Mikołajem. To było prawdziwe współzawodnictwo między szkołami na Hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady. Na spotkanie z Mikołajem przybyły dzieci ze wszystkich szkół. Rywalizacja była ogromna. Wszystkie pierwszaki starały się wygrać. Dawały z siebie dużo wysiłku, bo każdy chciał być pierwszy. Fajne były konkurencje. Przy wesołej muzyce, nasi mali zawodnicy bawili się wspaniale. A na trybunach kibicowali rodzice, babcie i dziadkowie. Było fajnie i wesoło. Po skończonych zawodach wszyscy sportowcy otrzymali medale i słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno utkwi w pamięci naszym milusińskim. To była prawdziwa frajda z Mikołajem.

B. Krzywniak

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: HARMONOGRAM ZAJĘĆ W SZKOLE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

OTWÓRZWiadomość: ZIMOWY RAJD PTTK
FILMOWA RELACJA

Wiadomość: 2B NA SANKACH

GALERIA ZDJĘĆ
 

O szkoleO patronieSymbole szkołyPracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd UczniowskiRada RodzicówOgłoszenia dla rodziców

 
 
 
STREFA NAUCZYCIELA