Adres naszej szkoły: ul. Armii Krajowej 1, 73-107 Stargard Szczec., tel. 091 576-07-68, e-mail: spnr6stargard_xl@wp.pl
 
 
 

 
 

 

"...Nie płaczcie nad moją nieobecnością, czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze. Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na Ziemi..."

Jan Paweł II

Na zawsze w naszych sercach!!!
 
 


Realizacja zadań programu "Szkoła bez przemocy"


POPIERAMY AKCJĘ
BYKOM STOP!!! EDUKURIER
 
 
SONDA
Kto odwiedza naszą stronę? Jesteś...

 
  

ARCHIWUM WIADOMOŚCI
WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2015


Wiadomość: HALLOWEEN W KL. IB

Na języku angielskim realizuję lekcje kulturowe o tematyce Halloween. Ujmuję je zresztą w planach dydaktycznych, podobnie jak zajęcia Christmas, Bonfire Night, Easter, Thanksgiving czy Dniu Św. Patryka. Uczniowie uczą się o korzeniach Halloween, z wypiekami na twarzy słuchają o tradycjach, a słówka zupełnie same wchodzą im do głowy. Piosenki, prezentacje, gadżety i kolorowe flashcards dodatkowo uatrakcyjniają zajęcia.
Moi uczniowie wiedzą, że tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku i nie jest naszym świętem. Lekcja kulturowa wprowadzająca w zwyczaje krajów anglojęzycznych sprawiła im dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy.

A. Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Piątek 30 października 2015Wiadomość: NASZE KOŁO TURYSTYCZNE - NAJLEPSZE!

Grupa "Wędrowniczki" z wielką radością przyjęła wiadomość o zdobyciu dyplomu i nagrody książkowej za Najaktywniejsze szkolne koło turystyczne w roku 2014/15.

Gratulacje!


A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Piątek 30 października 2015Wiadomość: WARSZTATY TKACKIE

Lekcja w muzeum uczniów klasy IIIa to warsztaty z tkactwa. Po zapoznaniu się z rodzajami materiałów, rozpoznaniu stroju z jakiego został uszyty - uczniowie przystąpili do samodzielnego tkania na krośnie. Każdy miał możliwość utkać: zakładkę do książki, opaskę, a nawet mini krawat czy małą muszkę. Zajęcia bardzo atrakcyjne podczas, których uczniowie mogli poznać zapomnianą już technikę tkania materiałów. A co nam się udało utkać, proszę obejrzeć zdjęcia...

A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Piątek 30 października 2015Wiadomość: LEKCJA MUZYCZNA

Lekcja muzyczna dla klas I-III na wesoło, tanecznie i śpiewająco. Bawili się nie tylko artyści, ale także dzieciaczki - oj, działo się...

A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ
Dodane: Piątek 30 października 2015

Wiadomość: ŚLUBOWANIE KLAS I

14 października 2015r. wszyscy pierwszoklasiści zostali mianowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.
Pasowanie było bardzo piękną, dla niektórych wzruszającą imprezą.
Wszystkim nowym uczniom i ich bliskim samych cudownych chwil w szkolnej rzeczywistości!GALERIA ZDJĘĆDodane: Piątek 23 października 2015

Wiadomość: WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Tradycyjnie poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której wszyscy kandydaci mieli możliwość zaprezentowania najważniejszych punktów swojego programu na plakatach wyborczych.
Na koniec Komisja Wyborcza po rzetelnym podliczeniu głosów wyłoniła skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016.

Przewodniczący SU:
Maciej Ruszkiewicz


Zastępcy przewodniczącego:
Aleksandra Kalinowska,
Paulina Kucharczyk

Laura Bonowska
Członkowie SU:
Aleksandra Wasylewicz
Łukasz Brodowski
Kornelia Ślusarczyk
Maja Chmara
Joanna Mędyk
Inez Szałaj
Karolina Wiśniewska
Paweł Karpiuk
Eryk Gnitecki
Adam Olszewski
Maja Sławęcka
Patrycja Pieńkowska

Opiekunami SU są panie: Anna Sowa, Natalia Kur-Olszyna, Agata Olejnik

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Środa 21 października 2015

Wiadomość: RAJD "NA PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

17 października odbył się rajd "Na pieczonego Ziemniaka", którego celem było poznanie historii, kultury, zabytków i walorów przyrodniczo - krajoznawczych Ziemi Stargardzkiej, promocja turystyki, krajoznawstwa i rekreacji, towarzyskie spotkanie na szlakach turystycznych.
Trasa liczyła ok. 12km, rozpoczęła się od ul. Sienkiewicza - niebieski szlak Anny Jagiellonki - Grzędzice - czarny szlak "Grzędzicki" - PKP Grzędzice Stargardzkie - droga przy torowisku - droga leśna - Miedwiecko - szlak zielony "Miedwiański" - Zieleniewo plaża - Zieleniewo. Tu wszyscy turyści po trudach i niewielkim zmęczeniu z radością piekli kiełbaski, które smakowały znakomicie. Każdy uczestnik otrzymał breloczek i wklejkę do książeczki turystycznej zdobywając kolejne punkty.
Po wspólnych zabawach grupa "Wędrowniczki" kontynuowała rajd aż do Lipnika pokonała w sumie trasę około 20 km.- wielki podziw i gratulacje.

Jesteście wielcy Trzecioklasiści- z turystycznym pozdrowieniem!!!!

A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: ZABAWA DLA DZIECI Z RODZICAMI

By zintegrować zespół klasowy i umożliwić rodzicom lepsze poznanie się, wychowawczyni klasy Ib zorganizowała wspólne zajęcia. Celem tego spotkania było również budowanie pozytywnych relacji w kontaktach społecznych, pobudzenie kreatywności, aktywności i spontaniczności uczestników.
By osiągnąć taki cel, sięgnęła po scenariusz imprezy "Ćwierćland". Oprócz walorów dydaktycznych i wychowawczych, zajęcia te były dla uczestników gwarancją świetnej zabawy.
Na kilka dni przed planowaną imprezą uczestnicy zostali losowo podzieleni na cztery grupy. Każda otrzymała swój kolor: żółty, zielony, niebieski, czerwony.
W dniu imprezy uczniowie przebrani w stroje odpowiedniego koloru zajęli swoje kąty sali. Każda grupa miała do dyspozycji materiały dekorujące "ich kraj". Po głośnym odczytaniu kolejnych części Bajki o Ćwierćlandzie uczestnicy przystępowali do wykonania następujących zadań dla krajów: przygotowanie strojów, odśpiewanie hymnu swojego kraju, wymyślenie swojego okrzyku i gestu, przedstawienie za pomocą pantomimy ulubionej zabawy, zatańczenie narodowego tańca i ułożenie jadłospisu. Zabawie towarzyszyła muzyka. Po upływie wyznaczonego czasu kraje dokonywały prezentacji na środku sali.
Impreza zakończyła się wspólnym tańcem i pożegnalnymi gestami. Wszyscy świetnie się bawili, a dzieci długo przeżywały to wydarzenie.

Anna Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Wtorek 13 października 2015

Wiadomość: DYSKOTEKA W KLASIE IVA

W poniedziałek 28.09 dziewczynki klasy 4a przygotowały imprezę z okazji Dnia Chłopaka. Były wspólne tańce, muzyka, zabawa i moc konkursów. Każdy chłopiec został obdarowany, czym...? A to już nasza klasowa tajemnica :)

D. KocońGALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Środa 7 października 2015

AKTUALNOŚCI


Wiadomość: WYCIECZKA KL. IIIa

25 września uczniowie klasy IIIa wraz z rodzicami wybrali się do Dłuska na "Spotkanie z przyrodą". Zajęcia w plenerze w przepięknym Ińskim Parku przeprowadziła pani Dorota, właścicielka ośrodka.
Poszukiwanie oznak jesieni, wykonywanie zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, rozpoznawanie drzew, poszukiwanie żaby - maskotki, układanie słów piosenki do dowolnej melodii i zaprezentowanie bajki z wykorzystaniem przyrodniczych eksponatów wymagało od każdej drużyny wykazaniem się wielką inwencją twórczą. Wszystkie drużyny wspaniale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.
Wspólny wyjazd integracyjny zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku, zabawami z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego. Zarówno dzieci jak i rodzice wrócili w wyśmienitych humorach, planując kolejny wyjazd.

GALERIA ZDJĘĆ

A. Chwesiuk

Dodane: Środa 7 października 2015

Wiadomość: ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Uczniowie klasy IIIa zaprosili do zabawy chętnych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do wspólnej zabawy. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu jednej minuty prostych, troszeczkę trudnych przykładów na mnożenie i dzielenie.

Uczestnikom, którym udało się rozwiązać bezbłędnie działania uczniowie wręczali pamiątkowe Certyfikaty
MT EXPERT CERTIFICATE
zdał/a pomyślnie egzamin z TABLICZKI MNOŻENIA
i uzyskał/a tytuł MT EXPERT
podczas V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia - 25.09.2015
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Brzechwy
w Stargardzie Szczecińskim.


Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Danuta Kocoń.

A. Chwesiuk

Dodane: Wtorek 6 października 2015

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: BRAWO DZIEWCZYNY!

Dziewczynki z klas IV i V wzięły udział w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP i zajęły III miejsce! Gratulujemy!

E. Jaruzel

Dodane: Wtorek 6 października 2015

Wiadomość: TO JUŻ 22 "SPRZĄTANIE ŚWIATA"!

"Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata - Polska. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali w niej udział.
Sprzątanie Świata jest przedsięwzięciem, w którym biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. Pomaga ono w kształtowaniu postaw, które w przeszłości powinny stać się stylem naszego życia.
Przed sprzątaniem wszyscy uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę dbania o środowisko naturalne oraz zasady postępowania z odpadami. Prowadzono rozmowy na zajęciach z wychowawcą oraz przyrodzie. Wreszcie zaopatrzeni w rękawice i worki na odpady uczestnicy akcji wyruszyli aby uprzątnąć teren w pobliży szkoły.
Śmieci było dużo, worki ciężkie... ale opłacało się! Aż przyjemnie było popatrzeć na efekty naszej pracy – zapełnione worki i czystą okolicę.
Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji.

A. Sowa

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Środa 30 września 2015

Wiadomość: ...I SIĘ ZACZĘŁO :)

Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016
Dodane: Sobota 5 września 2015

GALERIA ZDJĘĆ

Wiadomość: WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY 2015/2016

Mamo, Tato, przygotuj dla swojego pierwszaka:

Dodane: Poniedziałek 27 lipca 2015 (15:24)

Wiadomość: WYCIECZKA KLAS II DO KLINISK

17. 06. 15r. uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami wyjechali do Ośrodka Edukacyjnego w Kliniskach na spotkanie Lata w lesie. Było to ostatnie spotkanie uczniów realizujących zadania z programu "Cztery pory roku w lesie".
Po obejrzeniu filmu dot. roślin, życia zwierząt - ich zwyczajów, uczniowie udali się do lasu na poszukiwanie oznak lata. Było to również sprawdzenie wiadomości dzieci; Czy potrafią nazwać i rozpoznać drzewa, ich owoce i narysować je? Na zakończenie każdy uczeń miał do rozwiązania test sprawdzający wiedzę o lesie, jego mieszkańcach i roślinności. Za poprawne odpowiedzi otrzymają dyplom "Młodego leśnika". Każda klasa miała również wspólnie wykonać klasowy zielnik.
Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki. Nie odbyło się oczywiście bez ogniska i kiełbasek. Pogoda sprzyjała także wspaniałym zabawom na leśnym placu zabaw. Wzbogaceni o nową wiedzę, pełni wrażeń, zadowoleni wrócili do szkoły.

A. Chwesiuk

GALERIA ZDJĘĆ

Dodane: Piątek 17 lipca 2015 (14:18)

 

O szkoleO patronieSymbole szkołyPracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd UczniowskiRada RodzicówOgłoszenia dla rodziców

 
 
 
STREFA NAUCZYCIELA