Znajdziecie tu Państwo szereg informacji dotyczących naszej placówki. Życzymy miłego zwiedzania. :)

  Wstecz
 
Menu

 

Szkolne życie kl. IIc - wych. Natalia Kur-Olszyna

ROK SZKOLNY 2015/2016Wiadomość: POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO...

Dnia 16.02.2016 r. klasa IIc miała przyjemność gościć na zajęciach tatę Asi Mierzwy - pana Marcina. Przeczytał On nam dwa opowiadania brytyjskiego pisarza Terrego Prachett'a "Smoki na zamku Ukruszon" oraz "Wielki wyścig". Była to niezwykła podróż w świat zwycięstwa dobra nad złem, przyjaźni i tolerancji. Zamiast tradycyjnej książki, Pan Marcin zapoznał młodych czytelników ze współczesną formą książki, czyli ebookiem. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zarówno opowiadaniami jak i elektroniczną książką. W wyniku tego podjęliśmy dyskusję na temat wad i zalet wynikających z korzystania z nowinek technologicznych.

N. Kur - Olszyna

GALERIA ZDJĘĆ

ANDRZEJKI

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
W zaczarowany wieczór wróżb 27 listopada 2015 roku przenieśli się uczniowie z klasy 2c. Spotkanie andrzejkowe rozpoczęło się od słów: "Andrzeju nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj". Dzieci zapoznały się z tradycją wieczoru andrzejkowego. Na przyjęciu pojawiły się "Cyganki" (uczennice klasy 6 "b": Agnieszka Trapczyńska, Hanna Rataczak, Laura Bonowska i Weronika Kapka), które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i wróżenia z atramentu. Uczestnicy zabawy wróżyli sobie też, przebijając szpilką balony z wróżbami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

N. Kur - Olszyna

GALERIA ZDJĘĆ


•O szkoleO patroniePracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd Uczniowski

 
 
strona główna  Wstecz  Do góry