Znajdziecie tu Państwo szereg informacji dotyczących naszej placówki. Życzymy miłego zwiedzania. :)

  Wstecz
 
Menu

 

Szkolne życie kl. IIA - wych. Ewa Bajurak

ROK SZKOLNY 2016/2017WYCIECZKA DO MARIANOWA

7 marca 2017 r. uczniowie klasy 2a wraz z klasą 2b wybrali się do "Chlebowego Domu" w Marianowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach piekarniczo-ciastkarskich, a swoje wyroby zabrały ze sobą. Uczniowie mielili ziarna zbóż na mąkę, wyrabiali podpłomyki, ciasteczka piernikowe, drożdżówki oraz chlebek. Każdy uczestnik wycieczki miał możliwość zobaczenia Marianowa podczas przejażdżki pojazdem wycieczkowo-spacerowym. Na koniec warsztatów czekała na dzieci niespodzianka, każdy mógł zjeść przepyszną pizzę, która była wyrabiana przez panie prowadzące warsztaty.

GALERIA ZDJĘĆ

"ALE FRAJDA Z MIKOŁAJEM"

16 grudnia 2016 roku klasa 2a wzięła udział w zawodach "Ale frajda z mikołajem" zorganizowanych na hali sportowej OSiR w Stargardzie.
W zawodach wzięły udział reprezentacje klas drugich ze stargardzkich szkół podstawowych. Naszej reprezentacji nie udało się zdobyć wysokiego miejsca w zawodach, jednak nie przeszkodziło to dzieciom w dobrej zabawie.

GALERIA ZDJĘĆ

MIKOŁAJKI

W czwartek 15 grudnia 2016r. klasa 2a z klasą 2e wybrali się do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, na przedstawienie pod tytułem "Świąteczna sałatka".
Po przedstawieniu na scenie pojawił się Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który każdemu dziecku podarował prezenty. W tym dniu dopisywała nam ładna pogoda, zatem wybraliśmy się na spacer po szczecińskich Jasnych Błoniach.

GALERIA ZDJĘĆ

WYJŚCIE NA CMENTARZ

28 października uczniowie klasy 2a wybrali się na Stary Cmentarz Komunalny w Stargardzie. Na grobach małych dzieci i żołnierzy zapaliły znicze i położyły przygotowane wcześniej stroiki.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KSIĄŻNICY STARGARDZKIEJ

21 października uczniowie klasy 2a wzięli udział w uroczystości "Pasowanie na czytelnika" w dziale dziecięco-młodzieżowym Książnicy Stargardzkiej. Panie prowadzące uroczystość podkreślały korzyści wynikające z czytania, zapoznały ze specyfiką działania Książnicy Stargardzkiej i wypożyczania książek. Wszyscy kandydaci na czytelników odrzekli chórem "Przyrzekamy" na słowa przeczytanej przez prowadzącego przysięgi

"My, uczniowie II klasy,
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika,
Będziemy przestrzegać pilnie,
I z Twych rad i Twych mądrości,
Korzystać od dziś usilnie."

P. Ewa Onderek i p. Mirosław Opęchowski wielkim ołówkiem pasowali uczniów na pełnoprawnych czytelników, wręczając każdemu dyplom i ufundowane na tę okazję przez Urząd Miejski książki: „Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci”.

E. Bajurak

GALERIA ZDJĘĆ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Wszyscy uczniowie przez cały rok dzielnie zdobywali wiedzę i umiejętności. 24 czerwca otrzymali swoje pierwsze świadectwa oraz nagrody książkowe i dyplomy.

ZDOBYWCY ODZNAK POŻERACZY LITER

Odznaki, dyplomy i nagrody za czytanie książek zdobyli uczniowie: Hania Kościelniak
Ola Uznańska
Krzysia Chmara
Michasia Sulimierska
Olga Wszędybył
Klaudia Szkutnik
Antoś Ilnicki

GALERIA ZDJĘĆ

"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

10 czerwca w szkole odbyła się uroczystość pod hasłem: "Jak nie czytam, jak czytam". Klasa 1A również wzięła w niej udział. Dzieci przebrały się za postaci literackie i przyniosły swoje ulubione książeczki, które wspólnie czytały. Zuzia oprócz przebrania się za króla borowika z wiersza J. Brzechwy przygotowała razem z babcią emblematy dla pozostałych dzieci, czyli drużyny króla. Klasa stworzyła kolorowy radosny korowód.

GALERIA ZDJĘĆ

SUKCESY OLKA

WYJŚCIE DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

7 czerwca klasa 1A zwiedziła Komendę Powiatową Policji. Dzieci odwiedziły wszystkie działy, zajrzały do różnych sal i pomieszczeń, zasiadły w fotelu komendanta, poćwiczyły w siłowni, zajrzały do wozów policyjnych i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących pracy policjantów. Po wycieczce dzieci zadowolone wróciły do domów, żeby odpocząć przed klasową uroczystością dla rodziców, która odbyła się tego samego dnia.

GALERIA ZDJĘĆ

WYCIECZKA DO MAŁKOCINA

2 czerwca klasa 1A wybrała się do Centrum Edukacji Środowiskowej w Małkocinie - ośrodka Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Dzieci wzięły udział w terenowych zajęciach przyrodniczych: "Tajemnice roślin". Z wielkim zaangażowaniem rozpoznawały gatunki drzew, ich liście, owoce i nasiona. Z radością zanurzały się w wysokiej trawie i śledziły toczące się tam życie. Podekscytowane obserwowały żaby, pająki, mrówki, ważki - wszystko było ciekawe. Zbierały okazy roślinne, które potem posłużyły jako materiał badawczy na zajęciach laboratoryjnych. Zostały dokładnie obejrzane pod mikroskopami. W czasie warsztatów ceramicznych dzieci poznały własności gliny i dowiedziały się, jak z niej lepić różne rzeczy. Potem wykonały własne prace: kwiatki, serduszka, medale, zwierzątka. Wcześniej oglądały wystawę prac już wypalonych w piecu i pomalowanych i starały się wykonać swoje równie efektownie. Po tych atrakcjach na dzieci czekało: ognisko, pieczone kiełbaski, zabawy na placu zabaw. Było smacznie i wesoło. Kilka godzin minęło nie wiadomo kiedy. Spędziliśmy je bardzo ciekawie. Zabraliśmy ze sobą mnóstwo wrażeń. To był wspaniały, niezwykle udany dzień.

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca wypełniony był różnymi przyjemnościami.GALERIA ZDJĘĆ

WYJAZD DO STADNINY KONI W WITKOWIE

25 maja klasa 1A skorzystała z zaproszenia rodziców Antka i wybrała się do stadniny koni w Witkowie. Spędziła tam wspaniały dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Dzieci jeździły bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie. Potem zwiedzały gospodarstwo rolne i oglądały zwierzęta hodowlane. Wreszcie wzięły udział w lekcji nauki jazdy konnej, którą poprowadziła pani Magda i pan Kuba. Dzieci odważnie siadały w siodle i z dumą spoglądały z wysoka na świat wokół. Jazda konno bardzo im się podobała. Nauczyły się prawidłowo siedzieć w siodle, utrzymywać równowagę i właściwą postawę w czasie jazdy. Były szczęśliwe. Jazda wzmogła apetyt dzieci, nic więc dziwnego, że z ochotą zajadały kiełbaski upieczone nad ogniskiem. W trakcie jedzenia dzieci obejrzały pokaz profesjonalnej jazdy konnej z pokonywaniem przeszkód w wykonaniu pana Kuby. Na koniec zwiedziły jeszcze stajnię, zobaczyły karmienie koni i zajrzały do pomieszczenia z siodłami, gdzie pan Marcin przekazał dzieciom dużo ciekawych informacji. Pobyt w stadninie dostarczył wszystkim mnóstwa wrażeń, emocji i radości. Zapamiętają go na bardzo długo, a być może na zawsze. Za wspaniały dzień wypełniony atrakcjami serdecznie dziękuję państwu Magdalenie i Adamowi Ilnickim oraz panom Marcinowi i Kubie.

GALERIA ZDJĘĆ

BAL KARNAWAŁOWY

GALERIA ZDJĘĆ

LEKCJA MUZYCZNA

GALERIA ZDJĘĆ


•O szkoleO patroniePracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd Uczniowski

 
 
strona główna  Wstecz  Do góry