Znajdziecie tu Państwo szereg informacji dotyczących naszej placówki. Życzymy miłego zwiedzania. :)

  Wstecz
 
Menu

 

TO MY - KLASA IIE


WYCHOWAWCZYNI: ALEKSANDRA OLEJNIK

ROK SZKOLNY 2016/2017

DZIEŃ KOBIET w II e

W tym wyjątkowym dniu urządziliśmy kino w naszej sali lekcyjnej. Był film, popcorn i atmosfera prawie jak w prawdziwym kinie.
Ponadto, w ten szczególny dzień postanowiliśmy przynieść nasze ulubione gry planszowe i pograć w nie z kolegami i koleżankami z klasy. Chłopcy porządnie przygotowali się do tego uroczystego dnia. Z pomocą Pani wykonali bransoletki z koralików i zrobili piękne laurki. Nie obyło się także bez słodyczy i kwiatów!

Stwierdziliśmy, że wcale nie trzeba wychodzić ze szkoły, żeby super się bawić i celebrować różne święta. :)

GALERIA ZDJĘĆ

ĆWICZYMY MNOŻENIE

Aby utrwalić mnożenie i poćwiczyć pracę w grupach, we wtorkowe popołudnie postanowiliśmy "połapać muchy" :)

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Kto naklei plaster,
Gdy nie patrzy mama?
Kto zręcznie zaszyje
Dziurę na kolanach?

Kiedy tata w pracy –
Kto na ryby zabierze?
Kto cierpliwie nauczy
Jazdy na rowerze?

Kto opowie bajki,
Których nikt nie pamięta?
I do snu utuli
Zmęczone wnuczęta?

Tylko Babcia i Dziadek!
– I za to w tej chwili
Na olbrzymiego całusa
Od nas zasłużyli!

Uczniowie IIe także nie zapomnieli o swoich babciach i dziadkach. Przygotowali dla nich niezwykłe prezenty, które posłużą im przez cały rok.

GALERIA ZDJĘĆ

ZIMOWE POPOŁUDNIE SPĘDZONE NA ŚNIEGU :)

GALERIA ZDJĘĆ

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

A tak uczniowie 2e przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia...

GALERIA ZDJĘĆ

PLECIUGA

Z okazji Mikołajek 15 grudnia pojechaliśmy z klasą 2a do Teatru Lalek "Pleciuga". Obejrzeliśmy przedstawienie pt.: "Świąteczna sałatka".
Po obejrzanej sztuce niespodziewanie pojawił się św. Mikołaj, który rozdał grzecznym dzieciom upominki. Okazało się, że wszyscy byliśmy grzeczni.
Po krótkim spacerze na Jasnych Błoniach wróciliśmy do Stargardu.
Podczas całej wycieczki towarzyszył nam dobry humor!

GALERIA ZDJĘĆ

MIKOŁAJKI

Kiedy 6 grudnia odkryliśmy kolejną karteczkę w naszym klasowym kalendarzu adwentowym, dowiedzieliśmy się, że odwiedzi nas dzisiaj miły Gość. Od razu wiedzieliśmy o kogo chodzi. Z niecierpliwością czekaliśmy na tę chwilę. Święty Mikołaj opowiedział nam swoją historię, przygotował nam specjalną krzyżówkę i świetne, wspólne zabawy w kole. Podarował nam również prezenty. Okazało się, że w tym roku wszystkie dzieci IIe były grzeczne, bo nikt nie dostał rózgi :).
Chcielibyśmy bardzo podziękować Mikołajowi za przybycie i prezenty oraz mamie Konradka za pomoc. Uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie tego wyjątkowego dnia.

GALERIA ZDJĘĆ

ANDRZEJKOWE POPOŁUDNIE

We wtorkowe popołudnie uczniowie II e zapoznali się z historią andrzejek. Bardzo dużo śmiechu przyniosły dzieciom różnego rodzaju wróżby. Wszyscy z niecierpliwością czekali na to, aby dowiedzieć się jak będzie miała na imię ich przyszła wybranka bądź przyszły wybranek, kim zostaną jak dorosną, kto będzie bogaty, a kto będzie dużo podróżował. W przerwach między wróżbami bawiliśmy sie przy muzyce oraz uzupełnialiśmy swoją energię przy "szwedzkim stole". Dzieci wiedzą i pamiętają, że wszystkie przepowiednie to tylko zabawa. Popołudnie uważamy za BARDZO udane, przepełnione śmiechem i wspaniałą atmosferą :)

GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Prawie każdy posiada swojego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! W tym dniu uczniowie IIe także pochwalili się swoimi misiami. Kto nie ma akurat misia, pozwoliliśmy sobie przynieść innego pluszowego przyjaciela. Wszystkie maskotki towarzyszyły nam przez cały dzień- na przerwach, jak i również na lekcjach.

GALERIA ZDJĘĆ

Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie IIe już na pewno wiedzą co to znaczy niepodległość, znają datę, w którym ich kraj zdobył wolność, wiedzą, ile Polska walczyła o niepodległość. Znają Symbole Narodowe i wiedzą, że należy je traktować z szacunkiem. Potrafią również zaśpiewać kilka piosenek patriotycznych. 10 listopada dzieci uczestniczyły także w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ

8 listopada IIe wzięła udział w Dniu Zdrowego Śniadania w ramach programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". Dzieci z łatwością operowały sztućcami- kroiły, smarowały. Nie było z tym żadnego problemu. Kanapki wyszły piękne, a przede wszystkim smaczne i zdrowe. Po tych zajęciach uczniowie II E mogą śmiało zrobić zdrowe śniadanie dla całej rodziny.

GALERIA ZDJĘĆ

Lubimy spędzać ze sobą czas, nie tylko w szkole. W tym roku szkolnym, klasa 2e już dwa razy miała zaszczyt odwiedzić Stargardzkie Centrum Kultury. Dzień chłopaka spędziliśmy oglądając w kinie bajkę "Sekretne życie zwierzaków domowych". Nieco później obejrzeliśmy przedstawienie teatralnie pt."Bajki Pana Perrault". Mamy nadzieję, że jeszcze nie jedno wyjście przed nami.
:)

GALERIA ZDJĘĆ

Za nami pierwsza, samodzielnie przeczytana lektura "Pięciopsiaczki".
Aby sprawdzić czy książka została solidnie przeczytana, uczniowie IIe za pomocą własnoręcznie wykonanych kukiełek przedstawili najważniejsze wydarzenia z książki. Każda grupa swoje zadanie wykonała na 6 z plusem!

GALERIA ZDJĘĆ

•O szkoleO patronieSukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd Uczniowski

 
 
strona główna  Wstecz  Do góry