Adres naszej szkoły: ul. Armii Krajowej 1, 73-107 Stargard Szczec., tel. 091 576-07-68, e-mail: spnr6stargard_xl@wp.pl
 
 
 

 
 

 

"...Nie płaczcie nad moją nieobecnością, czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze. Będę Was kochał z Nieba, jak kochałem na Ziemi..."

Jan Paweł II

Na zawsze w naszych sercach!!!
 
 


Realizacja zadań programu "Szkoła bez przemocy"


POPIERAMY AKCJĘ
BYKOM STOP!!! EDUKURIER
 
 
SONDA
Kto odwiedza naszą stronę? Jesteś...

 
  

ARCHIWUM WIADOMOŚCI
CZERWIEC/WRZESIEŃ 2016


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI – DOT DAY

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodzimy 15. września jest więc dniem, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas posiada jakiś talent.
Historia małej Vashti zainspirowała również nas. W tym wyjątkowym dniu przyszliśmy ubrani w kropki i podjęliśmy wiele „kropkowych” działań: obejrzeliśmy film o Vashti, mieliśmy okazję posłuchać piosenki stworzonej na tę okazję, nauczyć się jej słów i wspólnie zaśpiewać ją podczas jednej z przerw. Na zajęciach plastyki wykonaliśmy kropkowe prace, które ozdobiły korytarze naszej szkoły oraz rozwiązywaliśmy „kropkowe zadania”, które ukryte zostały pod kodami QR. Na koniec pokolorowaliśmy kropki, które „ożyły” na tabletach dzięki aplikacji Quiver.
To był wspaniały, kolorowy dzień, pełen pozytywnych emocji oraz zabawy.

GALERIA ZDJĘĆ
Wiadomość: KONKURS EDUKACYJNY "BEZPIECZNIE TU I TAM"

Drogi Rodzicu,
Zapraszamy Cię do udziału w Konkursie edukacyjnym Bezpiecznie Tu i Tam, do którego przystąpiła nasza szkoła. Liczymy, że zaangażujesz się w grę o cenne nagrody, z których będzie mogło korzystać również Twoje dziecko. Wyzwania konkursowe czekają na wszystkich uczestników rywalizacji - dzieci, nauczycieli i Ciebie - Rodzica. Każdy poprzez swój udział zbiera dla szkoły punkty. Ta, która zdobędzie ich najwięcej, wygra nowoczesny sprzęt multimedialny o wartości 30 tysięcy złotych.
W tym Konkursie zyskasz o wiele więcej: dowiesz się, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka w Internecie i pomóc mu używać technologii mądrze i do pożytecznych celów. Konkurs Fundacji Orange odbywa się w szkołach podstawowych w całej Polsce i potrwa do marca 2017 roku. Jego koordynatorami są nauczyciele, którzy będą organizować różne aktywności - spotkania tematyczne, zadania konkursowe i inne inicjatywy edukacyjne dla uczniów i rodziców. Ten Konkurs to nauka poprzez zabawę i międzyszkolną rywalizację.
Jakie zadanie mają Rodzice? Przejdź kurs internetowy Bezpiecznie Tu i Tam na stronie www.fundacja.orange.pl/kurs (na komputerze lub urządzeniu mobilnym).
Tu poznasz najważniejsze zasady ochrony dziecka online. Poza tym za przejście każdego z etapów zdobędziesz certyfikat i punkty na rzecz szkoły w Konkursie.
O każdych aktywnościach konkursowych będziemy informować na bieżąco na stronie szkoły oraz na szkolnym facebooku.


Wiadomość: OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA UCZNIÓW

Przedstawiamy scan warunków ubezpieczenia uczniów naszej szkoły.

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA

Rodzice mogą teraz wypełniać wniosek poprzez internetowe zgłoszenie szkody na stronie: https://www.interrisk.pl/interrisk/zglos-szkode/
Jest to najszybsza droga do wypłaty świadczenia.
Wiadomość: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.GALERIA ZDJĘĆ
Wiadomość: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016.GALERIA ZDJĘĆ
Wiadomość: POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2016

Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystego pożegnania absolwentów 2016.GALERIA ZDJĘĆ


Wiadomość: ZNAMY ZWYCIĘZCĘ VI PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY!!!

Koniec roku szkolnego tuż, tuż! Przyszedł czas na krótkie podsumowanie VI Plebiscytu o Puchar Dyrektora na Najlepszego Sportowca SP nr 6. Niezmiernie miło nam poinformować, że zwycięzcą VI Plebiscytu został Maciej Szmit z klasy VB, który zgromadził na swoim koncie 39 punktów rankingowych.
Drugie miejsce w tej klasyfikacji przypadło Dominikowi Zima z klasy VIA (37 punktów), natomiast trzecią lokatę zajął Konstanty Deszkiewicz z klasy VIB (23 punkty).
Warto dodać, że Maciej Szmit po raz drugi z rzędu zdobył to trofeum i w ten sposób został pierwszym uczniem w historii naszej szkoły, który tego dokonał.
Wszystkim uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

P. Rozdeba
Wiadomość: DZIEŃ DZIECKA W KL. IVA

Dzień Dziecka - w klasie IVa upłynął pod hasłem "Każdy uczeń 4a - zabytki Stargardu zna".
Na początku naszej wyprawy, każdy uczeń otrzymał kolorową mapę z trasą turystyczną "Stargard - Klejnot Pomorza". Zadaniem było odszukanie na planie odwiedzanego w trakcie wycieczki zabytku i uzupełnienie nazwy przy określonym numerze. Zwiedzanie zaczęliśmy od Wieży Ciśnień położonej w Parku Chrobrego, opodal znajdowała się Cerkiew Prawosławna śś Apostołów Piotra i Pawła. Stąd udaliśmy się w okolice kościoła św. Jana Chrzciciela, a następnie wzdłuż murów obronnych do Bramy Młyńskiej. Trasa dalej prowadziła do parku obok Baszty Białogłówki, a następnie do Bramy Wałowej. Skrótem znanym naszej wychowawczyni zeszliśmy do Cerkwii Grekokatolickiej pw. Sw.Jozafata a stąd do Krzyża Pokutnego. W drodze powrotnej wzdłuż Iny odwiedziliśmy Arsenał oraz rynek z Ratuszem, Odwachem i zabytkowymi kamieniczkami. Szczęśliwi, że to już koniec odkrywaliśmy z Panią Przewodnik Katedrę Mariacką. Wielu wrażeń przyniosła nam wspinaczka na taras widokowy. Ostatnim punktem naszej wycieczki były zajęcia w muzeum pt. "Nie od razu Stargard zbudowano...". Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy zeszyt "Zabytek - czyli co?".
Miłym podsumowaniem naszego Dnia Dziecka były lody.

D. Kocoń

GALERIA
Wiadomość: WYJAZD DO STADNINY KONI W WITKOWIE

Klasa 1A została zaproszona do stadniny koni w Witkowie. Spędziła tam wspaniały dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Po powitaniu udaliśmy się na boisko, gdzie czekał na nas pan Marcin w bryczce zaprzężonej w dwa piękne konie. Dzieci wyjeździły się za wszystkie czasy, ile tylko miały sił i ochoty. To był dopiero początek czekających nas atrakcji. Udaliśmy się na zwiedzanie gospodarstwa rolnego i oglądanie zwierząt. Potem odbyła się lekcja nauki jazdy konnej, którą poprowadziła pani Magda i pan Kuba. Dzieci odważnie siadały w siodle i z dumą spoglądały z wysoka na świat wokół. Jazda konno bardzo im się podobała. Nauczyły się prawidłowo siedzieć w siodle, utrzymywać równowagę i właściwą postawę w czasie jazdy. Były szczęśliwe. Jazda wzmogła apetyt dzieci, nic więc dziwnego, że z ochotą zasiadły w pobliżu ogniska i posiliły się smakowitymi kiełbaskami, bułeczkami, ciasteczkami. W trakcie jedzenia dzieci obejrzały pokaz profesjonalnej jazdy konnej z pokonywaniem przeszkód w wykonaniu pana Kuby. Na koniec dzieci zwiedziły jeszcze stajnię, gdzie zobaczyły karmienie koni i zajrzały do pomieszczania z siodłami, gdzie pan Marcin przekazał dzieciom dużo ciekawych informacji. Nadszedł czas powrotu. Podziękowaliśmy za wspaniały dzień i pożegnaliśmy się z gospodarzami. Ten dzień dzieci zapamiętają na bardzo długo, być może na zawsze. Dostarczył im bowiem wielu różnych emocji, nowych doznań i wrażeń, radości, zadowolenia.
A to wszystko dzięki państwu Magdalenie i Adamowi Ilnickim, którym w imieniu swoim /też się tam świetnie bawiłam/ i dzieci serdecznie dziękuję. Dołączam też podziękowania za poświęcony czas dla pana Marcina i pana Kuby.

Ż. Wieteska-Zygoń

GALERIA
Wiadomość: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. REKORD CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE

10 czerwca o godz.10.00 uczniowie z całej Polski wspólnie czytali - każdy to, na co miał ochotę, w ramach akcji promocji czytelnictwa pod hasłem Jak nie czytam jak czytam.
Organizatorem akcji ogólnopolskiej jest miesięcznik "Biblioteka w Szkole".
SP 6 również przyczyniła się do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie!

Dzieci naszej szkoły, ucharakteryzowały się na postaci literackie, głównie z utworów J. Brzechwy - Patrona szkoły. Udział w akcji ogólnopolskiej był dla nas uwieńczeniem różnych działań całego tygodnia, związanych z Brzechwą z okazji przypadającej w lipcu 50. rocznicy śmierci poety. Uczniowie z wychowawcami przygotowali transparenty z hasłami: Jak nie czytam jak czytam; Książka uczy, książka cieszy, książka z nudy cię wyleczy; Kto czyta książeczki, ten ma w szkole piąteczki; Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość w bibliotece; W całej Polsce czytają dzieci; My czytamy!!!; Czy bardzo grube, czy chude książki dobre są na nudę; Gdy przeczytasz wiele książek, wiedza przyjdzie jak pieniążek; Z Brzechwą za pan brat, zwiedzam i poznaję świat!; Czytam, bo lubię; Do księgarni tup, tup, tup wiersze Brzechwy sobie kup...; Brzechwiarze mali - będziemy zawsze Brzechwę czytali! No, my przecież czytamy!; Nie siedź zawsze przed TV, czytaj Brzechwę ja i ty! Książeczki czytamy, wiedzę zdobywamy.

Po czytaniu, (ok.15 min.) wszyscy z transparentami w rękach i piosenkami na ustach przeszliśmy ulicami osiedla na boisko. Każda klasa utworzyła Książkowy łańcuch i w kółkach uczniowie "wykrzyczeli" hasła z transparentów, po czym spróbowaliśmy utworzyć jeden duuuży łańcuch. Po powrocie odśpiewaliśmy pieśń szkoły.
Radosne dzieci maszerujące ulicami osiedla z książkami w rękach, wzbudzały zainteresowanie mieszkańców, którzy reagowali uśmiechami. Tak się też działo z kierowcami przepuszczającymi kolorowy korowód na przejściach dla pieszych...

Czytanie to świetna zabawa!!!

L. Stefanowicz

GALERIA
WIADOMOŚĆ: ...Z KĄCIKA MATEMATYCZNO-LOGICZNEGO

Oto dowód, że matematyka nie musi być nudna. Zagadnienia dotyczące figur przestrzennych na tyle zainteresowały uczniów 1b, że postanowili sami je wykonać. Podczas tej pracy dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia.


A. Jaźwińska


GALERIA ZDJĘĆ
Wiadomość: SALON MODY - LEKCJA MUZEALNA

"Jaki krój - taki strój..." pod tym hasłem kryje się czasowa wystawa, którą mieli okazję zwiedzić uczniowie klasy I b. Dowiedzieli się jak na przestrzeni kilku wieków zmieniała się moda, jak powstawały stroje i jaka obowiązywała biżuteria - nieodłączny po dziś dzień element stroju. Przewodnik zapoznał dzieci z wieloma zabytkami archeologicznymi oraz historycznymi z 15 polskich muzeów.
Dzieci zaciekawiła również wystawa stała "Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków". Bogata ekspozycja prezentuje kolekcje naczyń, butelek, puszek porcelanowych i drewnianych wykorzystywanych w dawnych czasach do produkcji i przechowywania leków oraz naczynia specjalne na trucizny. Niesamowite wrażenie sprawiały meble z 1889r. pochodzące z apteki "Pod Złotą Gwiazdą".
Po obejrzeniu wystaw dzieci świetnie się bawiły na specjalnie przygotowanych zajęciach warsztatowych. Wycieczkę zakończyliśmy pysznymi lodami.

A. Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ
WIADOMOŚĆ: WYJŚCIE IB DO PAPUGARNI

Klasa Ib miała okazję podziwiać przepiękne papugi. Niesamowitym przeżyciem było to, że mogliśmy je karmić. Dzieci były uśmiechnięte, a papugi zadowolone. Niektórym tak się spodobało, że zapragnęli pokazać to miejsce swoim rodzicom i rodzeństwu.

A. Jaźwińska

GALERIA ZDJĘĆ
WIADOMOŚĆ: WYCIECZKA DO MAŁKOCINA

2 czerwca klasy 1A i 1B wybrały się do Centrum Edukacji Środowiskowej w Małkocinie. Ten ośrodek Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego mieści się w pięknym pałacyku. Po jego obejrzeniu dzieci wzięły udział w terenowych zajęciach przyrodniczych: "Tajemnice roślin".
Z wielkim zaangażowaniem rozpoznawały gatunki drzew, ich liście, owoce i nasiona. Z radością zanurzały się w wysokiej trawie i śledziły toczące się tam życie. Podekscytowane obserwowały żaby, pająki, mrówki, ważki - wszystko było ciekawe. Zbierały okazy roślinne, które potem posłużyły jako materiał badawczy na zajęciach laboratoryjnych. Zostały dokładnie obejrzane pod mikroskopami. Natomiast w czasie warsztatów ceramicznych dzieci poznały własności gliny i dowiedziały się, jak z niej lepić różne rzeczy. Potem wykonały własne prace: kwiatki, serduszka, medale, zwierzątka. Wcześniej oglądały wystawę prac już wypalonych w piecu i pomalowanych i starały się wykonać swoje równie efektownie. Po tych wszystkich atrakcjach na dzieci czekały...następne atrakcje: ognisko, pieczone kiełbaski, zabawy na placu zabaw. Było smacznie i wesoło.
Kilka godzin minęło nie wiadomo kiedy. Spędziliśmy je bardzo ciekawie. Zabraliśmy ze sobą mnóstwo wrażeń. To był wspaniały, niezwykle udany dzień.

GALERIA

Ż. Wieteska-Zygoń

 

O szkoleO patronieSymbole szkołyPracownicySukcesyDyrekcjaGrono pedagogicznePielęgniarka szkolnaSamorząd UczniowskiRada RodzicówOgłoszenia dla rodziców

 
 
 
STREFA NAUCZYCIELA